כנס פונדקאות ופריון

הכנס הבינלאומי לפונדקאות ופריון - 2017

אודות דוברי הכנס


מארגני הכנס / מנחים
(לפי סדר ההופעה)


Stacks Image 43981

אסף רוזנהיים, חבר הוועד המנהל של MHB

אסף רוזנהיים הוא מנהל הפיתוח העסקי של פרופימקס, זרוע הנדל”ן של במברגר-רוזנהיים. אסף בעל תואר MBA מאוניברסיטת וורטון בארה”ב. אסף נשוי לאריק ויחד הם הורים לתאומים, שנולדו בתחילת שנת 2012 בעזרתה של פונדקאית, שהפכה לחברה קרובה. במסגרת המסע המשפחתי ולאחר שהכיר משפחות דומות נוספות, אסף החליט להקדיש זמן לנושא והצטרף לוועד המנהל של "מן הבינג ביבייז" (MHB). מאז אסף העביר עשרות סדנאות בנושא פונדקאות, כתב מאמרים בעברית ובאנגלית, השתתף בפנאלים, ופיתח את הסדנא "מבוא לפונדקאות" של הארגון. אסף מאמין שבעזרת ידע מקדים ואובייקטיבי ככל שניתן יחד עם שיתוף פעולה של גופים המעורים בנושא, ניתן להפוך מסעות פונדקאות לטובים יותר לפונדקאית, ההורים המיועדים והילדים. אחרי 14 שנה בארה"ב אסף עבר עם משפחתו לרעננה בסוף 2015.

Stacks Image 44013

עפרה בלבן-קשטלנסקי, יו"ר עמותת חן לפריון

עפרה בלבן-קשטלנסקי יו"ר עמותת חן לפריון, נשואה לאיתמר ואם ליואב, חייל משוחרר וטל המסיים שמינית. בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מאונ' תל-אביב. בשנת 1998 הקימה את עמותת חן לפריון ומשמשת כיו"ר עד היום. במסגרת העמותה שונה חוק תרומת ביציות, הוכנסו נהלים חדשים להקלה על מטופלי הפוריות. וכעת בתהליך חקיקת חוק תרומת עוברים. משנת 2016 משמשת חברת ההנהלת FERTILITY EUROPE - עמותת הגג האירופאית של עמותות הפוריות.

Stacks Image 43997

אודי לדרגור, יו״ר עמותת אבות גאים

אודי לדרגור הוא אב גאה לשלושה ילדים, שנולדו מהליכי פונדקאות בארה"ב, ממייסדי עמותת אבות גאים ויושב ראש העמותה מאז הקמה באוגוסט 2013. אודי ובן-זוגו, גיא, הובילו מאבק משפטי תקדימי שהוביל לביטול התסקיר הסוציאלי, שנדרש עד אז על-ידי רשויות המדינה, כדי להכיר בהורות האב הלא-ביולוגי בהליכי פונדקאות. במסגרת פעילותו בעמותת אבות גאים, אודי הוביל מהלכים ששינו את פקודות צה"ל לקריאה למילואים של אבות גאים ותחת הנהגתו, העמותה עתרה לבג"צ וזכתה להשוות את תנאי האיזרוח של בני זוג זרים מאותו המין. כיום עומדות ותלויות שתי עתירות שהגישה העמותה לבג"צ כדי לסיים את האפליה נגד אבות גאים בנגישות לאימוץ ולפונדקאות בישראל.

Stacks Image 48204

הילה פרץ ביטון

שמי הילה פרץ ביטון, בת 35, אמא, בת זוג, פונדקאית לשעבר, בעלת המיזם סגולת הרחם, פעילה חברתית ועוד. לפני פחות משנה ילדתי תינוקת מקסימה לזוג הורים אהובים, להם זו הייתה הילדה הראשונה ועבורי זו הייתה הלידה השלישית. למה שקרה לי אחרי הלידה הזו לא ציפיתי. חשבתי שהלידה תהא סוף של מסע נשי עוצמתי ומאתגר, לא ציפיתי שהלידה תהא רק שיא בדרך. מאז הבנתי כי ילדתי את עצמי מחדש, ילדתי את האמת הפנימית שלי, ילדתי את האישה שתמיד רציתי להיות ולא ידעתי זאת בעצמי. מזמינה אתכם לבקר באתר שלי hillasgula.co.il או בעמוד הפייסבוק סגולת הרחם - הילה פרץ ביטון.

Stacks Image 43169

רן פול-דיין, מנכ״ל עמותת MHB

רן פול-דיין יזם והוביל את סדרת הכנסים לפונדקאות בשם "מן הבינג ביבייז" (MHB) בניו יורק מאז 2005, ומאוחר יותר התמנה למנהל הארגון כשהוקם כעמותה ללא מטרות רווח. רן פעל להרחבת פעילות הארגון שמונה עכשיו יותר 6400 חברים בכל רחבי העולם, מקיים שישה כנסים שנתיים בארה״ב, ישראל ואירופה, ומעניק סיוע של מאות אלפי דולרים להורי פונדקאות מיועדים. רן למד מנהל עסקים ומדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים, וכלכלה פוליטית באוניברסיטת קולומביה שבניו-יורק. לרן ובעלו גרג תאומים בני 16, והם מזוגות הגברים הראשונים בארה"ב שהורו דרך פונדקאות ותרומת ביצית.

Stacks Image 48212

נטלי טסלר

נטלי טסלר, בת קיבוץ אפיקים, נשואה לבועז ואמא לגור יוסף בן שנה אשר נולד מתהליך פונדקאות בארץ. הפניה לפונדקאות נעשתה עקב תסמונת מולדת אשר לא מאפשרת נשיאת הריון. התהליך והלידה התבצעו בביה״ח הדסה עין כרם בעזרתה של הפונדקאית רבקה שגיא. את הברית של גור ערך בעלה של רבקה, יאיר (מוהל במקצועו). נטלי מנהלת פורום בפייסבוק לאמהות מיועדות, אשר מטרתו היא מתן עזרה והכוונה ואף חיבור אישי בין אמהות מיועדות לאמהות שכבר עברו תהליך.

Stacks Image 48473

עדי רודיטי רטר

אני עדי רודיטי, וכל חיי אני חולמת בגדול.. למדתי משאבי אנוש ובמשפטים, ומגיל 12 אני מגדירה את עצמי כיזמית חברתית. רוני רטר ואני הורים לארבל המתוק בן שנתיים וחצי- וביחד אנחנו הרטר’ס. החיים הפתיעו אותי וקיבלתי במתנה את טיפולי הפוריות.. במהלך המסע האישי שלי החלטתי להקים בלוג/ולוג שהתפתח למיזם חברתי ומטרתו שאף אחת לא תרגיש שהיא לבד במסע לאימהות! כיום אני מפתחת מוצרים שונים כדי לתת מענה בתחום הפוריות, מחפשת שיתופי פעולה ומאמינה שיש בי את הכוח לשנות ולהשפיע על תחום טיפולי הפוריות בארץ ואף בעולם.


דוברים ומנחים בפנלים וסדנאות
(לפי סדר ההופעה)


Stacks Image 44005

סמדר שיר

סמדר שיר, נשואה, אם לשישה (חמש בנות ובן) וסבתא לנכדה. סופרת (לאחרונה זכתה בפרס על מפעל חיים בתחום ספרות הילדים) ועיתונאית בידיעות אחרונות. חתומה על קלאסיקות רבות לגיל הרך (כמו “איפה העוגה”) והרומן האחרון שלה למבוגרים, “אמא, תחייכי”, תורגם לאנגלית והגיע למקום הראשון באמזון. סמדר מספרת: “במהות שלי אני קודם כל אמא. עברתי עשרות הפריות מבחנה על מנת להגשים את חלום האמהות. לא לחינם כתבתי את השיר ‘כי אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא’. הורות, בעיניי, היא הקריירה הכי חשובה”.

Stacks Image 48220

אפרת לוי

אפרת לוי, פסיכולוגית קלינית מומחית, קנדידטית במכון הפסיכואנליטי בירושלים. מטפלת במתבגרים ומבוגרים בקליניקה פרטית ברמת גן. מאבחנת נשים אבחון פסיכולוגי לצורך בדיקת התאמתן לשמש אם פונדקאית ומבצעת הערכות פסיכולוגיות להורים המיועדים, בהתאם לדרישות הועדה לנשיאת עוברים במשרד הבריאות. כמו כן, מטפלת ומעניקה ליווי פסיכולוגי להורים מיועדים ופונדקאיות במהלך התהליך ולאחריו. מעניקה שירותי אבחון, יעוץ וליווי פסיכולוגי במסגרת סוכנות הפונדקאות 'מירב פונדקאות חובקת'.

Stacks Image 48481

רעות בן קמחי

פסיכולוגית רפואית המטפלת באנשים המתמודדים עם קושי רגשי סביב מצבים גופניים אקוטיים וכרוניים. מתמחה באירועים הנוגעים למעגל הפריון, ביניהם התמודדות עם קשיי פריון, הפלות ולידות מוקדמות, חרדות במהלך ההריון ודיכאון לאחר לידה. במהלך עבודתה ליוותה זוגות רבים בדרכם המאתגרת להורות. בעלת הכשרה בפסיכותרפיה דינאמית ממוקדת וכן בטיפול ממוקד טראומה (EMDR). פסיכולוגית ביחידה לפריון והפריה חוץ גופית בבית החולים מאיר בכפר סבא, וכן בקליניקה פרטית. בשנה האחרונה מכהנת כיו"ר קבוצת "ייעוץ נפשי בפוריות" – קבוצה מקצועית המאגדת בתוכה פסיכולוגים, עובדים סוציאלים ופסיכיאטרים ושייכת לאגודת איל"ה. .

Stacks Image 48233

עופר בית הלחמי

עופר בית הלחמי הוא מהנדס תוכנה במקצועו. עופר בזוגיות ואב לילד שנולד בשנת 2014 באורגון, ארה"ב בעזרתה של פונדקאית. בקיץ 2013, כשעוד היה בתחילת המסע האישי שלו, הצטרף לצוות ההקמה של פרויקט "פונדקאות אחראית", לצד מספר גברים ונשים נוספים/ות. מטרת הפרויקט היא הנגשת מידע על סוגיות אתיות בתהליכי פונדקאות בארץ ובעולם לטובת שיפור רווחתן של פונדקאיות ותורמות ביציות. בנוסף, נועד הפרויקט לעודד שיח ציבורי על נושאים אלה בקרב קהלים שעד כה נחשפו בעיקר לעמדות דיכוטומיות בעד ונגד פונדקאות. הפרויקט הושק במהלך שנת 2014 ומאז ניכרת השפעתו על סוכנויות, עמותות והורים מיועדים. עופר ומשפחתו מתגוררים בהוד השרון.

Stacks Image 44181

רבקה שגיא

רבקה שגיא מתקוע, נשואה ליאיר ואמא לשלושה. שימשה כפונדקאית, ילדה לפני שנה את גור, בנם של בועז ונטלי טסלר. עובדת בתכנות, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר ראשון נוסף בהנדסת מחשבים מהאוניברסיטה העברית.

Stacks Image 48241

הרב אלחנן לואיס

הרב אלחנן לואיס משמש כרב משיב במכון פוע"ה ורב קהילה באפרת.

Stacks Image 43154

עו"ד ויקטוריה גלפנד

חלוצת תחום פונדקאות חו"ל לישראלים. הייתה עורכת הדין הראשונה בישראל שהחלה להעניק ליווי ויעוץ משפטי שוטף בתחום. בשנת 2007 יצרה יחד עם רשויות המדינה את ההליך הרשמי לקבלת אזרחות ישראלית לילדי פונדקאות חו"ל, שכונה לימים "נוהל חו"ל", שבאמצעותו טופלו מאות משפחות בשובן לישראל מאז ועד היום. כבר מתחילת דרכה המקצועית השיגה פסיקות תקדימיות והתרגשה לחולל שינוי בחיי אנשים. בשנת 2015 הפכה לראשונה וליחידה במזרח התיכון שהוזמנה והתקבלה כחברה בארגון האקסקלוסיבי AAARTA: The American Academy of Assisted Reproductive Technology Attorneys, שמשמעותה עמידה בתקנים המחמירים ביותר בעולם בתחומי המשפט של פוריות טכנולוגית.

Stacks Image 48249

עו"ד מאיר רובין

מוסמך במשפטים (M.L.L) – תואר שני, בוגר תואר ראשון במשפטים (B.L.L), שניהם בפקולטה למשפטים - אוניברסיטת ת"א. עו"ד משנת 1996. נוטריון משנת 2008. עוסק בענייני פונדקאות חו"ל. מייצג מאות רבות של הורים מיועדים שפנו להליכי פונדקאות חו"ל במדינת גיאורגיה. הביא לפסיקה תקדימית בה נקבע שבפונדקאות חו"ל, הכרה באב בעל המטען הגנטי ואי הכרה באם בעלת המטען הגנטי מהווה אפליה ולכן פסולה. הביא לפסיקה תקדימית בה נקבע שבפונדקאות חו"ל, האם שנזקקה לתרומת ביצית לא תצטרך לאמץ את תינוקה אלא תקבל צו הורות פסיקתי - אימהות ללא צורך בהליך של אימוץ. מרצה אורח בנושא פונדקאות בימי עיון של הנהלת ביהמ"ש.

Stacks Image 44034

מירב לוי

ילידת ראשון לציון, למדה בגימנסיה הריאלית בראשון לציון, ושרתה בחטיבת הנח"ל בגרעין שהתיישב בשלומי. לאחר הצבא ניהלה את מחלקת הקליטה במועצה המקומית שלומי. בשנת 1996 לאחר שעברה טיפולי פוריות רבים ילדה מירב את שי לי. לאחר הלידה ולאחר כישלונות נוספים בטיפולי הפריה עברה מירב תהליך פונדקאות ובעזרתה של הפונדקאית נולדה בשנת 2002 ביתה השניה, ליבי. בתום תהליך הפונדקאות המוצלח ייסדה מירב את "מירב פונדקאות חובקת – המרכז הישראלי לפונדקאות”. בשנת 2007 סיימה מירב לימודי גישור במכללת גומא ומאז היא מגשרת מוסמכת.

Stacks Image 48257

עו"ד מולי או'בריאן

עו"ד מולי או'בריאן פעילה בתחום הפוריות הטכנולוגית החל משנת 2005. לפני כן, היא עבדה במסגרות של סוכנות תרומת ביצית ובסוכנות פונדקאות, במסגרתן היא הכירה והתוודעה לעומק לכל היבטי תחום הפוריות הטכנולוגית. מאז שהפכה לעו"ד בשנת 2011, היא צברה ניסיון ניכר בניסוח וניהול מו"מ בקשר להסכמי פונדקאות, הסכמי תרומות ביצית ותרומות זרע, והסכמי תרומת עוברים. לעו"ד או'בריאן ניסיון בהשגת כל המסמכים הנדרשים ללקוחותיה לצורך חזרתם למדינתם. עו"ד או'בריאן משמשת כמזכירת הועד המנהל של ASRM Legal Professional Group . בנוסף, עו"ד או'בריאן היא חברה בועדת ה- ABA A.R.T.

Stacks Image 48299

עו"ד שרה כהן

שרה היא עורכת דין מטורונטו, קנדה, העוסקת בדיני פוריות ומטפלת בלקוחות מרחבי קנדה ומחוצה לה. כמייסדת של משרד Fertility Law Canada, העיסוק שלה מוקדש באופן בלעדי לתחום דיני הפוריות. שרה הוכתרה על-ידי המגזיןCanadian Lawyer לאחת מ-25 עורכי הדין המובילים והמשפיעים ביותר בקנדה. שרה היא יו"ר-משותף של ועדת האתיקה ומשפט של אגודת Canadian Fertility and Andrology. כמו כן, שרה היא דירקטורית ב- Fertility Matters Canada; וכן פרופסור נלווה מן המניין בתחום דיני הפריון בבית הספר למשפטים Osgoode Hall.

Stacks Image 44050

עו"ד דנה מגדסי

מייסדת ויועצת המשפטית של חברת "לוטוס" פונדקאות, שותפה בכירה במשרד עו"ד ישראלי. דנה מגדסי עוסקת בעריכת דין משנת 2003 ומאז טיפלה במאות לקוחות אשר ביצעו הליכי פונדקאות במגוון יעדיםבחו״ל, ופתרה סוגיות משפטיות מורכבות של טכנולוגיית הפריה חוץ גופית והנפקת דרכונים, עבור לקוחותיה. דנה בעלת ניסיון רב בטיפול בהליכים אלו, הן מהפן המשפטי והן מהפן הלוגיסטי. במיוחד בימים אלו, שהבעיות המשפטיות הרבות בנושא הפונדקאות בחו"ל מתעוררות, חשוב לבצע את ההליך בליווי עו"ד הבקיא בדינים הרלוונטיים, על מנת למנוע עיכובים מיותרים של חזרת ההורים לישראל, לאחר הלידה.
Stacks Image 48270

עו״ד מיכל מורגנבסר

מיכל מורגנבסר, אם מפונדקאות בעצמה, הקימה ומנהלת את מחלקת פונדקאות במשרד עו"ד ויור-ליברובסקי. החוויה המדהימה שעברה במסע הפונדקאות, באמצעותו הגיע לעולם בנה, גרמה לה להבין כי מבחינתה מדובר בייעוד ובשליחות. התהליכים האישיים שחוותה, בשילוב הידע המקצועי הנרחב שברשותה, מאפשרים לה ללוות ולתמוך ברגישות ובמקצועיות הורים מיועדים, מכל סוגי המשפחות, בדרך להגשמת חלומם, תוך ליווי אישי וצמוד לכל אורך התהליך על כל היבטיו וסוגיותיו הנלוות מול כל הגורמים והרשויות הרלבנטיות, מתחילתו ועד הבאת האוצר הביתה, בהליכי פונדקאות בארץ או בחו"ל.
Stacks Image 48323

פרופסור משנה עינת שלום-פז

נשואה ואם לארבעה ילדים, מומחית ברפואת נשים, מיילדות, גינקולוגיה ופריון. מנהלת היחידה לפוריות והפריה חוץ-גופית במרכז הרפואי הילל יפה, חדרה. סיימה לימודי רפואה בטכניון בחיפה, והתמחות בבי"ח מאיר בכפר סבא. בין 2008-2012 עברה התמחות-על בקנדה, באוניברסיטת מק'גיל, בנושא אנדוקרינולוגיה של מערכת הרבייה והפריה-חוץ גופית. לאחר מכן עבדה כרופאה בכירה ביחידה בקנדה. מאז חזרתה, בשנת 2013, שותפה לפעילות קלינית ומחקרית ענפה, כולל יישום החוק לתרומת הביציות. מרצה בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון, מנחה סטודנטים ומתמחים לעבודות גמר. חברה בארגוני פוריות בארץ ובעולם. חברת צוות של ועדת האתיקה במחקרים של בי"ח ומזכירת וועדת האתיקה של איל"ה.
Stacks Image 48449

ד״ר שלומי ברק

ד"ר ברק הינו מנהל יחידת ה IVF בבית החולים הציבורי של אסותא באשדוד, המוקמת בימים אלה. הוא סיים את לימודי הרפואה בטכניון בהצטיינות יתירה. ב 2008 יצא להתמחות-על כפולה בפריון האשה IVF ובאנדרולוגיה בבית החולים Royal Women's Hospital במלבורן, אוסטרליה. עם סיום ההתמחות הצטרף כמומחה מן המניין ל"מלבורן IVF" – קליניקת ה - IVF הגדולה באוסטרליה. בשנת 2010 ייסד מרפאת IVF ופריון הגבר שהפכה להיות מן הגדולות והמובילות במלבורן ובעלת שם עולמי למטופלים ממדינות רבות. ד"ר ברק הוא גם רופא בכיר ב- Royal Women's Hospital במלבורן, ומרצה בכיר באוניברסיטת מלבורן.
Stacks Image 48315

ד״ר דיויד סמורטיץ'

ד"ר סמורטיץ' קיבל את התואר שלו מהפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת ת"א, והשלים את הסטאז' וההתמחות שלו בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בעיר וושינגטון די.סי., ובמרכז הרפואי של בי"ח אלבני, בניו יורק. ד"ר סמורטיץ' מתמחה בהליכי פריון באמצעות צד שלישי. הוא ערך מעל 5000 החזרות באמצעות פונדקאיות, שכללו תרומת ביצית, וכן שימוש בביצית של האם המיועדת. הוא ערך את טיפול הפונדקאות הראשון שלו עבור זוג גברים בשנת 1997, ומאז ערך מעל 1000 טיפולי פונדקאות בקשר לזוגות גברים, ממדינות שונות, עם אחוזי הצלחה של מעל 80%.
Stacks Image 48457

עדה אטיאס

בעלת למעלה מ- 20 שנות ניסיון בתחום הפונדקאות. מנהלת את המרכז להורות באמצעות פונדקאות משנת 1996 ביחד עם מינה יולזרי, אחראית על ניהול התוכניות בישראל ובגיאורגיה וליווי הזוגות ופונדקאיות עד הלידה. לאחר שסיימה את לימודי תואר שני בהתמחות של טיפול משפחתי באוניברסיטת תל אביב, הקימה את מחלקת הרווחה במפעל דשנים שבנגב ולאחריו עבדה כמטפלת משפחתית באגף הרווחה ברמת גן.עדה אטיאס ליוותה במשך השנים מאות זוגות ופונדקאיות ונולדו מעל 900 תינוקות דרך המרכז שבניהולה. היא פרסמה מעל 20 מאמרים המתייחסים לתהליך הפונדקאות מהצד של ההורים המיועדים והפונדקאית.
Stacks Image 48336

קתרין קייקוף-מנוס

בשנת 2004 היתה לקתרין קייקופף חוויה משנת חיים - היא הפכה אם לשני בנים, תאומים זהים, באמצעות תרומת ביצית והליך פונדקאות. קתרין, ושותפתה לעסקים, לורי, הפכו זאת למשימת החיים שלהן, לעזור לכל מי שרוצה ליצור משפחה באמצעות תרומת ביצית ו/או פונדקאית. הסוכנות שלהן היא אחת מהסוכנויות הותיקות, שעזרה להורים מיועדים רבים בלמעלה מ-30 מדינות. קתרין ולורי ידועות בתקשורת המצוינת שלהן, המקצועיות הרבה, התמיכה המעולה בהורים ופונדקאיות וההתאמה המהירה שהן מבצעות. הן ישמחו מאד לעזור ליצור גם את המשפחה שלכם.
Stacks Image 48349

עו"ד סטיב שניידר

עו"ד סטיב שניידר מייסד ושותף עיקרי במרכז העולמי לעזרה בטיפולי פוריות במינסוטה (IARC). חבר בלשכת עורכי הדין האמריקאים ויושב ראש הוועדה לרביה ולטכנולוגיה גנטית, של המחלקה למשפחה ומשפט של לשכה זו. כמו כן, חבר בקרן האמריקאית. מר שניידר, משמש כיועץ משפטי בין–לאומי לוועדת ריסולב - אגודת הפוריות הלאומית, משמש כיו”ר היועץ המשפטי לאגודה זו, כמו כן, חבר בארגון האמריקאי לרבייה.
Stacks Image 48362

מיקי אוזן-דפס, עמותת אבות גאים

מיקי אוזן-דפס, אב גאה לשתי בנות שנולדו בפונדקאות בארה"ב. חבר ועד עמותת אבות גאים והאחראי מטעם העמותה על תוכנית העזרה להורים מיועדים בשיתוף מן הבניג ביביז.
Stacks Image 48375

עמי מנור

עמי מנור מנהל משנת 2008 את חברת מנור מדיקל, שנחשבת היום לחברה הגדולה ביותר בתחום תיירות מרפא. בנוסף בשנת 2010 הקימה חברת מנור פרויקט פונדקאות ייחודי שאין לו אח ורע בעולם. רופאים ישראלים בלבד אשר מבצעים הליך פונדקאות במדינה זרה, כאשר הדגש העיקרי הוא לא להיות מתווכים אלא ללוות את התהליך מתחילתו ועד הולדת ילד בריא. עד היום טופלו בחברה מעל 580 זוגות ברגש ובחמלה. חברת מנור מייצגת את בי"ח אסותא ובאישור משרד הבריאות מטיסה לארץ מאוקראינה כ-800 תרומות ביצית בכל שנה בהצלחה של 60%. לאור ביקוש מתושבי חוץ, הרחיבה לאחרונה קבוצת מנור את פעילות הפרויקט למדינות אירופה, כגון: אנגליה, איטליה, אוסטרליה, אירלנד ועוד.
Stacks Image 48383

רועי רוזנבלט-ניר

רועי נשוי לרונן ואב לסער ורותם, שנולדו בהליך פונדקאות בהודו. בתום שש שנים בהן שימש כקונסול הכלכלי של ישראל בברזיל, חזר לישראל והצטרף בשנת 2014 למשפחת תמוז. לאחר שהקים בהצלחה את מערך תמוז בברזיל, מונה למנכ"ל החברה. רועי בוגר אוניברסיטת תל אביב במנהל עסקים, מדעי המדינה ופסיכולוגיה ובעל תואר שני במשפט. מאז כניסתו לתפקיד שם לו רועי למטרה להרחיב את מפת היעדים של תמוז ולמצבה כשחקן מרכזי בשוק הפונדקאות הבינלאומי.
Stacks Image 48396

גל להק סבה

גל סבה, מייסד "Family VIVA", אב לשני בנים באמצעות פונדקאות בהודו ובתאילנד. אחרי שחווה הן רגעי שמחה והן קשיים במסע אל האבהות, גל מצא את ייעודו בלעזור לאנשים אחרים לחוות את המתנה הגדולה של ההורות. לגל תואר בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת אורלינס שבצרפת, וניסיון של מעל לעשר שנים בתחום הפיתוח העסקי והשיווק הבינלאומי. מאז 2009, גל ליווה כ - 500 זוגות, יחידנים ויחידניות בתהליכי פונדקאות במדינות שונות. גל מעורב רגשית ואישית בכל תהליך ועם כל הורה מיועד שבוחר להביא ילדים לעולם בעזרת Viva Family.
Stacks Image 48404

מינה יולזרי

מנהלת מאז 1996 ביחד עם עדה אטיאס את המרכז להורות המלווה תהליכים בישראל ובגיאורגיה. למינה תואר שני עם התמחות בטיפול זוגי ומשפחתי, ונסיון רב בליווי תהליכי פונדקאות עד ללידה, ניהול הצוות הרב מקצועי שעובד אתן ומתן תמיכה רגשית בתהליך. בעבר מינה ניהלה מועדונית יום לילדים ממשפחות מצוקה תוך הדרכת הורים ושילובם בחיי היום יום של ילדיהם. במשך השנים ליוותה מאות פונדקאיות וזוגות להם נולדו מעל 900 תינוקות. היא פירסמה מאמרים בנושא הפונדקאות מנקודת מבטם של ההורים המיועדים ומנקודת המבט של הפונדקאיות. חלק מהמאמרים פורסמו בכתבי עת אקדמיים.
Stacks Image 48307

עו״ד עינב אשכול

עינב אשכול עורכת דין ומגשרת, מלווה הורים מיועדים ופונדקאיות בתהליכי פונדקאות בארץ החל מאיתור פונדקאית, ליווי, ייעוץ ותמיכה במהלך כל השלבים הביורוקרטיים,  הרפואיים והרגשיים ועד הלידה המיוחלת. כבר בשלב ההיכרות, עיקר הדגש מושם על התאמה של הצרכים והציפיות בין ההורים המיועדים והפונדקאית ועל בנית מערכת יחסים המושתת על אמון, ההדדיות ותקשורת טובה. כמו כן, במידת הצורך נעזרת עינב בכלים המקצועיים שרכשה כמגשרת על מנת לסייע לצדדים להגיע לכדי הסכמות ופתרון קונפליקטים.
Stacks Image 48465

מיטב טסלר-שימל

מיטב טסלר-שימל מנהלת את תחום גיור הקטינים בעמותת עתים, ומתמחה בייעוץ וליווי הורים לבתי דין לגיור קטינים. למיטב נסיון רב בליווי זוגות בתהליך קבלת ההחלטות בסוגיית יהדות תינוקם. עתים היא עמותה ללא מטרות רווח, המסייעת לציבור הישראלי לנווט בסבך הבירוקרטי של שירותי הדת בישראל (הרבנות הראשית, חברה קדישא, מועצות דתיות מקומיות, אגף הגיור וכד'). מרכז הסיוע של העמותה מספק מענה לאלפי פונים בשנה. בנוסף, העמותה פועלת לשיפור פני הממסד הדתי לטובת הציבור, זאת באמצעות כלים משפטיים וחקיקתיים.
Stacks Image 43955

ד״ר מלוין ת׳ורנטון

ד"ר מלווין ת׳ורנטון, הוא הרופא המנהל בפועל ודירקטור של תוכנית תרומת הביצית ב- CT Fertility. ד"ר ת׳ורנטון הוא בעל מומחיות עמוקה בתוחמי ה- IVF, פונדקאות, תרומות ביצית, שמירת פוריות, וחוסר פוריות אצל גברים. ד"ר ת׳ורנטון מכיר בכך שטיפולי פוריות הם תהליך עתיר במתחים והוא מגיע עם גישה מבינה ומתחשבת לכל אינטראקציה. בהיותו ידוע במזגו הנינוח, המטופלים שלו לרוב מתארים אותו כרופא אנושי ומרגיע, רופא שבאמת אכפת לו ממטופליו. לפני הצטרפותו ל- CT Fertilityהוא היה חלק מתוכנית ה- IVF של אוניברסיטת קולומביה במשך 15 שנה בתפקידים שונים.
Stacks Image 48291

ד״ר נורית וינקלר

ד״ר נורית וינקלר סיימה את למודי הרפואה בהצטיינות והתמחתה במיילדות וגניקולוגיה באוניברסיטת ״בראון״ (Brown) היוקרתית ותת התמחות בפריון באוניברסיטת יו טי סאותווסטרן (UTSW) בארה״ב. לאחר סיום התמחותה עברה דר׳ וינקלר ללוס אנג׳לס קליפורניה שם הקימה יחד עם שותפה, דר׳ מארק קאלן, את (Los Angeles Reproductive Center (LARC. דוקטור וינקלר עוזרת כבר שנים רבות לזוגות ויחידים הבאים מכל רחבי ארה״ב והעולם לטיפולי פונדקאות, ביצית תורמת והפריה. המרכז של דר׳ וינקלר ממוקם במרכז לוס אנג'לס וידוע באחוזי הריונות גבוהים ביותר וצוות מנוסה ונגיש.
Stacks Image 44154

אמילי מאונטס

אמילי מאונטס מנהלת השירותים הגנטיים במרפאת ORM, מובילה צוות של 4 יועצות גנטיות ועומדת בראש התכנית הגנטית שלנו המשלבת בין המדע והרפואה לבין הגנטיקה, לטובת הטיפול בלקוחותינו על מנת להעניק את הסיכויים הגבוהים ביותר להצלחה כבר בניסיון הראשון. אמילי בעלת נסיון מקצועי של למעלה מ-20 שנה, במהלכם עזרה לאלפי הורים לקבל החלטות מושכלות במסע להקמת המשפחה. בין השאר מעורבת בבניית היסטוריה משפחתית לתורמות הביצית במרפאה ולהורים המיועדים. התשוקה לעזור להורים ולנווט יחד איתם בעולם הבדיקות הגנטיות הסבוך היא ללא ספק המניע המשמעותי בעבודתה עם צוות המרפאה ב-ORM..

דוברים בסדנאות ההיכרות עם ספקי השרות

Stacks Image 48283

עו”ד ויקטוריה פררה

עו"ד ויקטוריה פררה, המייסדת והמנהלת המשפטית של Worldwide Surrogacy Specialists, סוכנות פונדקאות מצליחה, עזרה וסייעה לזוגות רבים וליחידים לבנות את משפחתם באמצעות הליכי פריון עם צד שלישי. השגיה של עו"ד פררה כוללים את ההחלטה התקדימית בעניין רפטופול נ' רמי, של בית המשפט העליון בקונטיקט, שייצרה, הלכה למעשה, דרך חדשה בקונטיקט, לייסוד הורות משפטית. בנוסף עו"ד פררה קיבלת ב-2015 את הפרס המשפטי של Lambada עבור סיוע יוצא דופן לקהילת ה- GLBTQ. כמו כן, קיבלה מטעם מדינת קונטיקט אות הוכרה על סיוע ציבורי.
Stacks Image 43890

ג'יימי ספיר

ג'יימי הוא יועץ גנטי מוסמך בעל רישיון, ומתאם התוכנית של Reproductive Medicine Associates of Connecticut (RMACT) וכן של Gay Parents to Be at RMACT. ג'יימי מייעץ בקשר לתרומות ביצית, וכן להורים מיועדים בנושאים הקשורים להיסטוריה משפחתית ובדיקות גנטיות. ג'יימי מספק בנוסף ייעוץ הכרות לגברים יחדניים ולזוגות גאים המעוניינים בתרומת ביצית ובהליכי פונדקאות, וסייע למאות זוגות גברים במהלך עשר השנים האחרונות. ג'יימי קיבל את תואר ה- B.S. שלו בתחום ב- Medical Cytogenetic Technology מאוניברסיטת קונטיקט, ואת תואר ה- MS שלו ב-Human Genetics ממכללת שרה לורנס.
Stacks Image 44122

קארי פלאמר-פאוול

קארי פליימר-פאוול הינה מייסדת ומנהלת סוכנות הפונדקאות All Families Surrogacy, LLC. קארי שייכת לקהילה הלהט"בית וגם הייתה פונדקאית לזוג לסבי. לקארי ואישתה, מישל, יש ילדה מקסימה בת 5 שהביאו בעזרת תרומת זרע. אחרי לידתה של בתה, קארי ידעה שהיא רוצה גם לעזור לאנשים אחרים להביא ילדים ולכן החליטה להיות פונדקאית בעצמה. לאחר סיומה הפונדקאות, קארי ידעה שהיא רוצה להמשיך לעזור לאנשים להגשים חלומות של הורות והקימה את סוכנות הפונדקאות All Families Surrogacy, LLC. בנוסף, לקארי יש מעל 20 שנות ניסיון בניהול ותפעול עסקים.
Stacks Image 43211

שירה בנסון 

שירה היא אחות ותיקה מוסמכת, המשמשת כמתאמת בתוכנית תרומת הביצית ובתוכנית הפונדקאות של Create Fertility Center, בטורונטו קנדה. שירה מביאה לשולחן ניסיון של מעל 25 בתחום וכן מומחיות בניהול תיק. שירה נאמה בכנסים רבים והיתה חלוצה שסייעה להקמת תוכניות חינוכיות המיועדות לסייע לנתוני שירות בתחום הבריאות, והמטופלים שלהם, במטרה להבין טוב יותר את האופציות הקיימות בתחומי טיפולי הפוריות. שירה מציעה שירותי בריאות בתחום הפריון שהם רגישים לאמונות של כל הדתות והתרבויות (לדוגמה, ליהודים אורתודוכסים, טיפולי IVF עם השגחה), כמו גם שירותים לקהילת ה- LGBT.
Stacks Image 48412

עו"ד ליאת קרסקס 

בעלת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים, מגשרת מוסמכת, מייסדת ומנכ"לית סוכנות "עדן פונדקאות ופריון", שותפה בכירה במשרד עו"ד מור ושות', בזוגיות ואם ל-3. מלווה זוגות ויחידים בהליכי הפונדקאות משלב איתור הפונדקאית המיועדת, ייעוץ משפטי, ליווי אישי ואנושי להורים המיועדים, טיפול בבירוקרטיה הנדרשת בהליך ועד ללידה. לליאת ניסיון רב בליווי בהליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל תוך שיתוף פעולה עם בכירי הרופאים בארץ ובעולם העוסקים בתחום הפריון. מעניקה שירות בתחום הפונדקאות לכלל המגזרים בישראל ובקיאה בפן ההלכתי העוסק בתחום זה. בנוסף, מתמחה בדיני משפחה ובמשפט אזרחי-מסחרי.